Miks valida lapse esimeseks rattaks jooksuratas?

Kevad on käes ning aeg on hakata valima lapsele ratast. Lapsele ratta valimine võib olla üsna keerukas – kas valida klassikaline jalgratas või hoopis jooksuratas?

Suure tõenäosusega õppisid sa jalgrattaga sõitma esmalt abiratastega – kui ratas vasakule või paremale kaldus, tundsid end turvaliselt, sest abirattad kaitsesid sind kukkumise eest. Kui jõudis kätte aeg abirataste eemaldamiseks, ei tundunud esialgu rattasõit enam nii turvaline ja rattasõitu tuli justkui uuesti õppima hakata. Abiratastega sõit ei õpeta last tasakaalu hoidma, ning see on ka peamine põhjus, miks valida lapsele esimeseks rattaks jooksuratas, mitte jalgratas.

Siit postitusest leiad viis peamist põhjust, miks valida lapsele jooksuratas, mitte abiratastega ratas:

1. Jooksuratas sobib alates teisest eluaastast
2. Lapsel on jooksuratast kerge juhtida
3. Jooksuratas arendab lapse tasakaalu
4. Jooksurattaga saab laps edukalt sõita ka ebatasasel pinnasel
5. Lapsed, kes on selgeks õppinud jooksurattaga sõitmise, ei vaja tavalisel abirattaid

1. Jooksuratas sobib alates teisest eluaastast

Jalgrattad sobivad enamasti lastele alates kolmaqndast eluaastast, olenevalt lapse pikkusest võib jalgratas sobida lapsele veel hilisemas eas. 

Jooksuratas sobib lastele aga juba teisest eluaastast. Enamus jooksurattad on 10-12 tollised ning ratta sadulat on võimalik väga madalala reguleerida, et lapse jalad ulatuksid turvaliselt maha. 

Tänu oma suurusele ja kergusele on lapsel jooksurattaga palju mugavam sõita ning lapse enesekindlus sõites aina kasvab. 

2. Lapsel on jooksuratast kerge juhtida

Jooksuratas on oma kaalult kergem ja väiksem ning tänu sellele sobib lapsele varem kui klassikaline jalgratas. Tänu oma kergusele on jooksuratas lapsel lihtne juhtida ning laps on võimeline palju kiiremini sõitma kui tavalise jalgrattaga. Lisaks kiirusele, jõuab laps jooksurattaga ka palju pikemalt ja kaugemale sõita kui jalgrattaga. 

3. Jooksuratas arendab lapse tasakaalu

Abiratastega rattaga sõites ei õpi laps tasakaalu hoidma, kuna ühele või teisele poole kaldudes hoiavad abirattad last maha kukkumast ning tänu sellele ei tunneta laps, kuidas tegelikult tasakaalu hoida. Tasakaalu hoidmine on aga rattasõidu juures üks olulisemaid oskusi, mis tuleb selgeks õppida. Jooksuratta peamine eesmärk on õpetada lapsele tasakaalu hoidmist, olles samal ajal liikumises. Jooksurattaga sõites kasvab lapse enesekindlus ning üleminek tavalisele jalgrattale on kerge. 

4. Jooksurattaga saab laps edukalt sõita ka ebatasasel pinnasel

Tänu oma kergusele ja heale juhitavusele on jooksurattaga lapsel mugav sõita ka ebatasasel pinnasel ning rattasõidu jaoks ei ole tarvis otsida siledat asfaltteed, et laps saaks rattaga sõita. 

Jooksuratas on ideaalne ka kõige seiklushimulisemale lapsele – sellega on lapsel võimalik sõita ka murul, asfalteerimata pinnasel kuna väikesed kivikesed ei sega sõitu. 

5. Lapsed, kes on selgeks õppinud jooksurattaga sõitmise, ei vaja tavalisel abirattaid

Kui laps oskab jooksurattaga sõita, on ta õppinud selgeks rattasõidu kõige olulisema osa – tasakaalu hoidmise sõidu ajal. Tänu sellele oskusele on üleminek tavalisele jalgrattale kerge ning tihtipeale ei vaja lapsed enam abirattaid. Jooksurattaga sõitmine annab lapsele liikumisvabaduse ning on lisaks kõigele ka lõbus ajaviide. Lapse enesekindlus kasvab läbi talle meeldiva tegevuse ning seetõttu on lapsel ka edaspidi lihtsam väntamist õppida, kuna ta on saanud jooksurattaga sõitmisest eduelamuse. 

Oma lapsele leiad sobiliku jooksuratta meie e-poest: https://vivaxkids.ee/toote-kategooria/jooksurattad/

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga